6 Ay Boyunca Aylık Bin Lira Burs

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

[ad_1]

Sivas Valiliği himayelerinde Sivas Hizmet Vakfı’nın koordinatörlüğünde ‘Sivaslılar Evlatlarına Sahip Çıkıyor’ projesi kapsamında 400 öğrenciye 6 ay boyunca aylık bin lira burs verilecek.

Hakan Bakar Sivas

Sivas Hizmet Vakfı, her yıl olduğu gibi bu sene de öğrencilere burs verecek. Sivas Hizmet Vakfı 2023-2024 eğitim-öğretim yılı burs basın açıklaması Tarihi Valilik Binası Vali Ahmet Muammer Bey Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ile Sivas Hizmet Vakfı Genel Sekreteri İbrahim Yasak’ın katıldığı basın toplantısında Vali Yılmaz Şimşek, proje hakkında basın mensuplarına bilgi verdi.

– 6 Ay Devam Edecek

İhtiyaçlı öğrencilere burs imkânı sağlanarak onların eğitim hayatına destek olduklarını ifade eden Vali Yılmaz Şimşek; “Bu yıl da ailesi Sivas’ta ikamet eden, 4 yıllık fakültelerde okuyan ve gerekli şartları taşıyan 400 öğrencimize 6 ay boyunca biner TL burs verilmesi vakıf yönetim kurulunca kararlaştırılmıştır. Bursumuzdan; ailesi Sivas’ta ikamet eden üniversite lisans öğrencilerimizden, başvuru kılavuzundaki gerekli şartları taşıyanlar burs için başvuruda bulunabileceklerdir. Burs başvuruları 09-17 Ekim 2023 tarihleri arasında vakfımızın www.sivashizmetvakfi.org.tr web adresinden online olarak yapılacaktır.” dedi.

– Eğitime Yapılan Yatırım Her Şeyden Öncedir

İnsana ve eğitime yapılan yatırımın her şeyden daha öncelikli ve değerli olduğunu belirten Vali Şimşek, “Bilindiği gibi öğrencilerimize verdiğimiz burslar, bağış yapan hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla oluşmaktadır. Bu nedenle ne kadar çok bağış toplanabilirse o kadar çok sayıda ihtiyaç sahibi öğrencimize burs verilecektir. Belki hedeflenen bu 400 rakamı daha da artırılabilir. Eğitime duyarlı tüm Sivaslı hemşerilerimi, iş adamlarıyla, dernekleriyle, sivil toplum kuruluşlarıyla, hayır sahiplerinin imkânları doğrultusunda en az bir öğrenciye burs

verecek ölçüde gençlerimizin eğitimine katkı sağlamaya, hayalleri uğruna çıktıkları yolculukta onlara destek olmaya davet ediyorum.”

– Sivaslılar Destek Olacaktır

Hayırsever Sivaslıların kampanyaya destek olacağını söyleyen Vali Şimşek konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Hayırsever hemşerilerimize vakfımızın eğitim kampanyalarına gösterdikleri hassasiyet ve verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum. Ülkemizin ve Sivas’ımızın geleceğini temsil eden sevgili gençlerimiz için düzenlediğimiz burs kampanyasına bu yıl da, tüm hayırsever Sivaslıların destek olacağına yürekten inanıyorum. Kurulduğu günden beri birçok alanda çalışmalarını sürdüren Sivas Hizmet Vakfı, inşallah bundan sonrada vakıf ana senedinde belirtilen amaçları doğrultusunda şehrimize ve insanımıza hizmet etmeye devam edecektir.”

– Öğrencilerimize Destek Olamaya Devam Edeceğiz

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise, hayırlı bir iş için bir araya geldiklerini belirterek, “Bu yıl da 4 yılık yükseköğrenim kazanan ve Sivas’ta ikamet eden öğrencilerimize destek olmaya devam edeceğiz. Biz her hizmetin önemli olduğuna inanıyoruz. Eğitime ve geleceğe yapılan hizmetin çok çok daha önemli olduğu bilinciyle elimizden geldiği kadarıyla imkanlar dahilinde başta eğitim camiası ve öğrencilerimize her alanda destek oluyoruz. Sivaslı hayırseverleri, Sivas Hizmet Vakfı aracılıyla evlatlarına sahip çıkmalarını istiyorum.” dedi.

Burs başvuruları 09-17 Ekim 2023 tarihleri arasında www.sivashizmetvakfi.org.tr üzerinden yapılacak.

[ad_2]

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
6 Ay Boyunca Aylık Bin Lira Burs

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sozcu.org.tr - Türkiyenin En Güncel Haber Platformu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!