Akbank KOBİ’lere Almanya ile ihracat yapmanın yollarını öğretiyor! | SOZCU.ORG.TR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Akbank Dönüşüm Akademisi, Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası ve Adana Sanayi Odası katkılarıyla 28 Kasım tarihinde Adana’da KOBİ’lere yönelik bir etkinlik gerçekleştirdi.

Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Okan Özoğlu, Adana Sanayi Odası Başkanı Genel Sekreteri Bora Kocaman ve Akbank KOBİ Bankacılığı Pazarlama Bölüm Başkanı Melis Özdeğirmenci’nin açılış konuşmalarını yaptıkları programda KOBİ’ler için; Almanya’ya ihracat, pazar analizi ve Almanya pazarında iş yapma başlıkları altında kapsamlı bir konferans düzenlendi.

Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Okan Özoğlu açılış konuşmasında “Almanya’da KOBİ Hareketi Başlıyor!” başlığıyla Akbank ve Adana Sanayi Odası iş birliğinde, KOBİ’lerin Almanya’ya ihracatını artırma ve yatırım fırsatları konusunda bilgilendirme amaçlı düzenlenen etkinlikler serisinin ilk bölümünü 28 Kasım 2022 tarihinde Adana’da gerçekleştiriyoruz. 2023 yılında da bu tür etkinliklerimizin farklı şehir ve farklı Odalarımızın iş birliğinde artmasını planlıyoruz. Ayrıca bu faaliyetlerin, ihracatımıza katkı sağlamasını ve yatırımcılarımıza yol gösterici olmasını hedefliyor ve diliyoruz. Destekleri için Üyemiz Akbank’a ve Adana Sanayi Odası’na teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

Bu yıl içerisinde Akbank’ın Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası’na üye olduğunu, Almanya’ya ihracat yapmak veya ihracatını geliştirmek isteyen KOBİ’ler için bu iş birliğinin bir fırsat olduğunu belirten Özdeğirmenci, “Türkiye’de ihracatın 37’sini KOBİ’ler yapıyor ve en büyük ihracat pazarlarından biri de AB. Özellikle Almanya’ya ihracat yapmak veya ihracatını geliştirmek isteyen KOBİ’lerimizin yanındayız. Onlara her konuda destek olmak için farklı illerimizde KOBİ’lerimizle buluşacağız. Bugün ilk durağımız olan Adana’da sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyuz. KOBİ’lerin ihracatın artarak devam etmesi için yeşil dönüşüme uyum sürecinde karşılaşacakları belirli yükümlülük ve taahhütlerin farkında olması gerekiyor. Sektörde sürdürülebilirlik kapsamında KOBİ’lere özel tasarlanan ilk ve en kapsamlı paket olan “KOBİ Eko Dönüşüm Paketi”mizle danışmanlık ve finansmana erişim aşamasında müşterilerimizin ölçeklerine göre ihtiyaç duyabilecekleri tüm hizmetleri tek çatı altında sunmayı hedefliyoruz. Ayrıca bu yıl içerisinde kadın girişimcilerimiz için Kadın KOBİ paketimizi geliştirdik. Kadın girişimci olup, Almanya’ya ihracat yapmak veya ihracatını geliştirmek isteyen KOBİ’lerimiz de bu paketten yararlanabilir. Bunların yanı sıra, KOBİ’lerimize eğitim desteği vermek, onları geleceğe hazırlamak üzere hayata geçirdiğimiz Dönüşüm Akademisi ile de ihracatçıya faydası olacak programları çeşitlendiriyor, iş birliklerimizle içeriği daha da zengin hale getiriyoruz. Bu eğitimlerin olumlu geri dönüşlerini alıyoruz, önümüzdeki yıl eğitimlere artarak devam edeceğiz” dedi.

Akbank Akademi Müdürü Selda Özçalık, “Bankamızın KOBİ hareketini desteklemek amacıyla Akbank Dönüşüm Akademisi ile e- ticaret, dijital pazarlama, e-ihracat gibi pek çok konuda eğitim programları ve seminerler düzenliyoruz. KOBİ’lerimizin dijital ve yeşil dönüşüm yolculuklarına eşlik etmek ve finansal olarak güçlenmelerine katkı sağlamak istiyoruz. Bugün de ilk durağımız olan Adana’da Almanya’ya ihracat yapmak veya ihracatını geliştirmek isteyen KOBİ’lerimizle bir aradayız. KOBİ’lerin dünya pazarlarında yerini alma fırsatı bulmaları ve iş süreçlerinde değer yaratmaları öncelikli hedefimiz. Almanya ile ihracatın güvenilir ve sürdürülebilir bir şekilde gelişmesi için iş birlikleri ve eğitim programlarımızla katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Akbank KOBİ’lere Almanya ile ihracat yapmanın yollarını öğretiyor! | SOZCU.ORG.TR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sozcu.org.tr - Türkiyenin En Güncel Haber Platformu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!