Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz hakkındaki iddialara yanıt verdi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

[ad_1]

Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz hakkındaki iddialara yanıt verdi

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ tarafından Konyaaltı Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan 10 Kasım Atatürk’ü anma etkinliklerinde programında yer alan marş ve şarkılara İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz tarafından müdahale edildiği ileri sürülmüş ve programdan çıkartılması istendiği iddia edilmiş. Gündeme bomba gibi düşen iddialar sonrası Antalya İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada yazılanların gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklama şu cümlelere yer veridi:

“Bazı basın/yayın organlarında ve sosyal medyada yer alan “Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, okulların 10 Kasım törenlerine müdahale etti.” başlıklı haberler ve paylaşımlar üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur.

İlimizde yapılacak olan 10 Kasım Atatürk’ü Anma töreni, İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde yoğun bir program çerçevesinde hazırlanmakta olup programın bir bölümünde görevli Konyaaltı Anadolu Lisesinin öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanacak olan sunum sahnelenecektir.

Gün içinde yapılacak çeşitli anma programlarından biri olan ve henüz taslak halinde bulunan hazırlık çalışmasının, okul eser inceleme komisyonu, okul idaresi ve okul öğretmenleri tarafından planlaması yapılmıştır. Söz konusu haberlerde geçen “Hoş Gelişler Ola, Bülbülüm Altın Kafeste” eserlerinin programdan çıkarıldığı, İl Müdürü veya İl Müdürlüğünün eserlerin çıkarılması ile ilgili herhangi bir müdahalesi olduğu ifadesi gerçeği yansıtmamaktadır. Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün 85. ölüm yıldönümünde özlem ve minnetle anılması hususunda gerçekleştirilecek olan program, il Müdürlüğümüzce itina ve hassasiyetle hazırlanıp sunulacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Ne olmuştu?

Konyaaltı Anadolu Lisesi’nin 10 Kasım Atatürk’ü Anma günü programından bazı marş ve şarkıların çıkarıldığını ileri süren Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ sosyal medya aracılığı bazı iddialarda bulunmuştu. Özdağ, “Antalya Konyaaltı Anadolu Lisesi öğrencileri 10 Kasım için hazırlıklara başlamışlar. Büyük bir anma töreni hazırlıyorlarmış. Ancak il Milli Eğitim Müdürlüğü müdahale ederek, programdan “Hoş gelişler ola Mustafa Kemal Paşa” “İzmir Marşı” “Bülbülüm altın kafeste” marş ve şarkılarının çıkmasını istemiş. Bana ulaşan veliler tepkili. İl Milli Eğitim ne ister acaba? Rum Ortadoks kilise müziği mi? Ne yaparsanız yapın Türk gençliği Atatürk’ten vazgeçmeyecek” açıklaması Antalya gündemine bomba gibi düşmüştü

[ad_2]

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz hakkındaki iddialara yanıt verdi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sozcu.org.tr - Türkiyenin En Güncel Haber Platformu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!