İnternet haber sitelerinin resmi ilan hakları ve trafik şartları güncellendi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İnternet haber sitelerinin resmi ilan hakları ve trafik şartları güncellendi

Bu kapsamda, 30 Eylül 2023 tarihi itibarıyla asgari ziyaretçi trafik şartını yerine getiremeyen internet haber sitelerinin durumu da belirlendi.

30 Eylül 2023 tarihine kadar asgari ziyaretçi trafik şartını sağlayamayan ve bu ihlali düzeltemeyen internet haber sitelerinin resmi ilan yayımlama hakları durduruldu. Ancak, bu hakları tekrar kazanmak mümkün. İhlali giderip asgari ziyaretçi trafik şartını düzenli olarak sağlayan internet haber siteleri, yayımlama haklarını tekrar kazanabilecekler.

Öte yandan, ziyaretçi trafik şartını yerine getirmek için manipülasyon yapan veya yanıltıcı başlıklar kullanarak trafik sağlayan internet haber sitelerinin resmi ilan yayımlama hakları da sonlandırıldı. Bu tür manipülasyonlar neticesinde hakları sonlandırılan siteler, düzenlemelere uyum sağlayarak haklarını geri kazanabilirler.

Yayımlama hakları durdurulan internet haber siteleri, ihlallerini gidermeleri halinde resmi müracaat yaparak tekrar ilan yayımlama yetkisine sahip olabilecekler. Bu süreçte, hakları geri kazanan sitelere, yayımlamaktan mahrum kaldıkları resmi ilan miktarları için telafi uygulanacak.

Bu değişikliklerin, resmi ilan dağıtımı sürecinde daha şeffaf ve adil bir yapı oluşturmayı amaçladığı belirtildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İnternet haber sitelerinin resmi ilan hakları ve trafik şartları güncellendi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sozcu.org.tr - Türkiyenin En Güncel Haber Platformu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!