TİGEP’DE YAPRAK DÖKÜMÜ | SOZCU.ORG.TR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tüm İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Kurumları ve Profesyonelleri Derneği (TİGEP) bünyesinde barındırdığı pek çok eğitim kurumları ile yollarını ayırdığını duyurdu. TİGEP tarafından yapılan açıklamada, TİGEP’ in sektörün tüm paydaşlarının hak ve menfaatlerini korumak için kurulduğu belirtilerek, “Amacı sadece para kazanmak olan kişi ve kurumların ayrılmasını istedik.” ifadeleri yer aldı.

2019 yılında, eğitim kurumları başta olmak üzere, sektörün tüm paydaşları ile işbirliği halinde, İSG kültürünün gelişmesine hizmet etmek amacıyla kurulan Tüm İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Kurumları ve Profesyonelleri Derneği (TİGEP), bünyesinde yer alan birçok eğitim kurumuyla yollarını ayırdığını duyurdu. Dernek üyesi dahi olmayan birçok eğitim kurumu işletmecisinin, eğiticilerin bir araya getirilmelerinden rahatsız olduğu belirtilen açıklamada, “TİGEP Derneği Başkanı Muhammed Fatih Tüten olarak şahsıma ve genel sekterimiz M. Erdem TOKUŞ’ a, kendilerinden beklendiği gibi, eğiticilerin bir araya gelmesinin finansal kayıplarına yol açacağı kanaati ile tepki göstermişlerdir.” sözlerine yer verildi.

“EĞİTİCİLERİMİZİN HAK ETTİKLERİNİ ALMASI İÇİN ÇALIŞMALAR YAPTIK”

TİGEP olarak İSG profesyonellerinin ve eğitim kurumlarının kapasitelerinin artırılması için birçok çalışma yapıldığı vurgulanan açıklamada, “Her işin başı eğitimdir; Bu sebeple İSG profesyonellerinin sektöre ilk adım attığı yer olan eğitim kurumlarının, kurumsal kapasitelerinin artırılması adına, dernek olarak birçok çalışma yapılmıştır. Kurulan birlik sayesinde, eğitim kurumları belirli bir düzene kavuşmuştur. Daha sonra kurumlarımızda görev yapan kıymetli eğiticilerimizden gelen yoğun talep üzerine, çalışma şartlarını iyileştirmek amacı ile, Bakanlıkça yetkili eğiticilerimizin büyük bir çoğunluğunu, TİGEP Derneği olarak, 10 yıl aradan sonra ilk kez bir araya getirdik. Eğitim kurumlarından hak ettikleri ücretleri almalarına adına girişimlerde bulunduk. Eğiticilerimizin de hak ettikleri şartların sağlanması akabinde, eğitim içeriklerini, sunumlarını güncellemelerini, eğitimi daha iyi ve daha faydalı hale getirmek adına çalışmalar yapmalarını talep ettik. Sektörün önemli aktörlerinden olan İSG Eğiticilerinin bir araya getirilmiş olması, İSG camiası açısından örnek teşkil etmektedir.” sözlerine yer verildi.

“AMACI SADECE PARA KAZANMAK OLAN KURUMLARIN AYRILMASINI İSTEDİK”

TİGEP tarafından yapılan çağrıda, “Bu çağrıyı sizlerle paylaşıyor ve takdirlerinize sunuyoruz. Çağrımızda, derneğimizin sadece eğitim kurumlarının çıkarları için değil, sektörümüzün tüm paydaşlarının hak ve menfaatlerini korumak için kurulduğunu ifade ederek, amacı sadece para kazanmak olan kişi ve kurumların ayrılmasını istedik. Hatta ki, eğiticilerin bir araya getirilmesi akabinde, eğiticilerimizin haklarını vermeye yanaşmayan birçok eğitim kurumu ile eğiticilerimiz arasında sorunlar yaşanmıştır. Gelinen noktada, birçok eğitim kurumu ile yollarımızı, dernek olarak ayırmak durumunda kaldık. Bunun başlıca sebebi, eğitim kurumları derneği grubumuzda yaptığımız son çağrıdır.” ifadeleri kullanıldı.

“PAYLAŞMAYI BİLMEYEN KURUMLARLA YOL ALMAK MÜMKÜN DEĞİL”

Yapılan çağrıda “Paylaşmayı bilmeyen ve sadece kendi nam ve menfaatlerini düşünen, sektörden beslendiği halde sektöre bir katkısı ve faydası olmamış kişi ve kurumlar ile daha fazla yol almak mümkün değildir. Bu sebeple, yolumuza, kuruluş amacımıza uygun hareket edecek, İSG Kültürünün gelişmesini dert edinmiş kişi ve kurumlarla devam edeceğiz.” sözlerinin ardından, “TİGEP Derneği, İSG eğitim kurumları ile başlattığı birliktelik hareketini, İSG Eğicileri ile devam ettirmiş ve yakın gelecekte tüm İSG Profesyonellerini kapsayacak şekilde birliktelikler oluşturmaya devam edecektir. Birlikte hareket etme kültürünü edinmeden, İSG Kültürünü yayma şansımız yoktur.” ifadeleri kullanıldı.

TİGEP Derneği Resmi Web Sitesi 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
TİGEP’DE YAPRAK DÖKÜMÜ | SOZCU.ORG.TR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sozcu.org.tr - Türkiyenin En Güncel Haber Platformu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!