Türkiye Finans, son 5 yılda 700’ün üzerinde genç yeteneği finans sektörüne kazandırdı | SOZCU.ORG.TR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Finans gençlerin finans sektörüne kazandırılmasını amaçlayan eğitim ve gelişim programlarıyla dikkat çekiyor. “Çeşitlilik Zenginliğimizdir” diyen ve “Tek Ekip” ruhundan beslenen kurum, farklı kuşakların birbirinden öğrenmesini ve bir arada iş yapabilmesini sağlayan insan kaynakları stratejisi ile sektörde öne çıkıyor. Dijitalleşen finans sektörünü dijital yerlilerle zenginleştirmeyi hedefleyen Türkiye Finans, son 5 yılda 700’ün üzerinde genç yeteneği finans sektörüne kazandırdı.

Türkiye Finans, genç yetenek kazanım programları We Plus ve “CORE” ile son 5 yılda 700’ün üzerinde genç yeteneğifinans sektörüne kazandırdı.We Plus Part Time İşe Alım Programı ile üniversite 3. ve 4. sınıf öğrencilerini profesyonel hayata hazırlarken; CORE Yeni Mezun İşe Alım Programı ile de üniversiteden yeni mezun genç yetenekleri çekirdekten yetiştirerek bankada istihdam etmeyi amaçlıyor.

Bu yıl CORE Yeni Mezun İşe Alım Programı kapsamında; Genel Müdürlük, Bilgi Sistemleri, Teftiş, Ticari ve Perakende Şubeler olmak üzere 5 farklı alanda işe alım gerçekleştirdi. Geçtiğimiz aylarda TOP Talent 100 oylaması kapsamında 2022 yılının en beğenilen 100 yetenek programından biri seçilen CORE Yeni Mezun İşe Alım Programı’nda; genel yetenek değerlendirmesi, yabancı dil testi, mülakat ve vaka çalışmaları gibi farklı değerlendirme aşamalarından oluşan bir işe alım süreci izleniyor.

Konu hakkında açıklama yapan Türkiye Finans İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Züleyha Büyükyıldırım, CORE programı ile gençlerin yeni görevlerinde uzmanlaşmalarını sağlayacak teknik bilgi ve beceriyi sunmanın yanı sıra gelişimlerini yetkinlik odaklı eğitimlerle ve çeşitli mentorluk programları ile desteklediklerini dile getirdi. Züleyha Büyükyıldırım, “İş hayatına yeni adım atan gençlerin yanında olarak kariyer yolculuklarının çok daha donanımlı bir şekilde başlamalarına vesile oluyoruz. Bu yolculukta onlara fırsat vererek kendi alanlarındaki potansiyellerini en doğru araçlarla keşfetmelerini sağlıyoruz. Çekirdekten Yetiş söylemiyle 2017 yılında yola çıktığımız CORE Yeni Mezun İşe Alım Programımız ve We Plus Part Time İşe Alım Programımız ile son 5 yılda 700’ün üzerinde genç yeteneği bankamıza ve finans sektörüne kazandırdık. Tek ekip ruhundan güç alarak en iyisini yapmaya özen gösterdiğimiz bankacılık mesleğini gençlerimize sevdirmek için çok çeşitli araçlarla yeni metodolojiler geliştirmeye devam edeceğiz. Aramıza katılan genç arkadaşlarımızın azmini kutluyor, kariyer yolculularında başarılar diliyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Türkiye Finans, son 5 yılda 700’ün üzerinde genç yeteneği finans sektörüne kazandırdı | SOZCU.ORG.TR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sozcu.org.tr - Türkiyenin En Güncel Haber Platformu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!